KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9995644
nr 999 5644
Evald Björnberg
(1895-1974), Sverige
Akvarell, Evald Björnberg (1895-1974), landskap, signerad, 24x31
Evald Björnberg, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1895, död 1974.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 december 2015
kl 20:03:19
7/12 16:14:27
Evald Björnberg
Läs mer om Evald Björnberg